بخشدار مرکزی چهاربرج

بخشدار مرکزی چهاربرج
بر مبنای عدالت فضایی حرکت خواهیم کرد/ بخش کشاورزی مهمترین ظرفیت منطقه است

بخشدار مرکزی چهاربرج با بیان این‌ که نگاه ما در این مسئولیت بر مبنای عدالت فضایی بوده و خود را مسئول تمامی بخش مرکزی شهرستان می‌دانیم، گفت: در راستای توسعه همه‌ جانبه شهر و روستا ها گام برداشته و با این نگرش پیش خواهیم رفت.

محمد ولایی در آیین معارفه خود به عنوان اولین بخشدار مرکزی چهاربرج، با بیان این‌ که بالغ بر 21 هزار نفر در بخش مرکزی چهاربرج ساکن هستند، افزود: شهرستان چهاربرج و بخش مرکزی این شهرستان دارای ظرفیت‌ ها و توانمندی‌ های مختلفی بوده که از جمله مهم‌ ترین و قابل اتکاترین آن بخش کشاورزی است.

وی با تاکید بر این‌ که بخش کشاورزی محور توسعه در جوامع بوده است، خاطرنشان کرد: کشور هند پیشرو توسعه روستایی در میان کشور های در حال توسعه بوده و در این رابطه طرح‌ هایی اجرا کرده و موفق هم شده‌اند که میسرا، اندیشمند هندی نیز در این رابطه تاکید می‌کند اگر قرار است منطقه‌ ای توسعه یابد، باید این روند را از روستا ها و بخش کشاورزی شروع کند.

بخشدار مرکزی چهاربرج با اشاره به فعالیت‌ های انجام شده از سوی فرمانداری و اقدامات جهادی آقای حبیبی در حوزه کشاورزی، بیان کرد: فرماندار شهرستان چهاربرج در اولین اقدام موضوع لوله‌ گذاری آب کشاورزی در شهرستان را مطرح کرده و در سفر استاندار نیز موضوع را به تصویب رساندند و همچنین با پیگیری‌ های فراوان کد پروژه دریافت کرده و اعتبارات شهرستانی و استانی نیز برای این امر در نظرگرفته شده تا به مرحله عملیاتی برسد.

وی با بیان این‌ که در قالب این طرح، به طول 60 کیلومتر و در سه مسیر لوله‌ گذاری آب کشاورزی انجام خواهد شد، افزود: امید است با اجرای این طرح شاهد توسعه بخش کشاورزی در شهرستان باشیم، چرا که با توسعه کشاورزی در سایر حوزه‌ های صنعتی، خدماتی، گردشگری و... نیز به توسعه خواهیم رسید.

وی در خاتمه سخنانش از استاندار آذربایجان غربی، معاون سیاسی استاندار، نماینده مردم میاندوآب، چهاربرج و باروق و همکاران فرمانداری قدردانی کرده و ابزار کرد: از زحمات و عنایت‌ های امام جمعه فاضل و دانشمند شهرمان و همچنین فرماندار چهاربرج که اعتماد کردند، کمال تشکر و قدردانی را دارم.

گفتنی است، بخش مرکزی شهرستان چهاربرج شامل شهر چهاربرج، دو دهستان و روستا های آغداش، منصور آباد، قپچاق، شعبانلو، خزینه جدید، خزینه انبار قدیم، اوزون اوبه و ابراهیم حصاری است.